Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew stanowi drinkom spośród wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by rosły tak plus stary całe. Posiada to dodatkowo funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto zawsze pamiętać, że przycinaniem należy zająć zwykle we ważnym momencie. Chce to od wyborze dodatkowo jego potrzeb, ale w większości faktów będzie to wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, jednakże nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na owy element trochę dużo.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego wymagają. Większość wykonywanych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich wartości – pomimo że są dobre z elementu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej przystosowane do warunków. Wiele gatunków zostało skierowanych z bardzo odległych stron świata i jednocześnie niekoniecznie muszą mieć u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym poprawiają się zdecydowanie lepiej. Dla większości krzewów oraz drzew istnieje to między innymi przycinanie.

Przycinanie tworzy na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temuż do wszystkich, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo przydatne jest roślinom do mieszkania. Bez tego, niskie i wewnętrzne części rośliny zwiększały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych jest jeszcze inny cel. Dzięki ograniczeniu liczby gałęzi roślina rozwija znacznie większe, i zwłaszcza również smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Reguła jest tu bardzo praktyczna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być wydajne. Do przycięcia roślin przydatne jest niemało dni z dobrymi temperaturami. Toż niesamowicie ważne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera pewno się to znacznie negatywnie odbić na ich kondycji. Nie wolno tegoż sprawiać również za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj emitowanie przez rośliny liści. Jak to spotka, nie powinno się szybko ich w poszczególnym roku przycinać. Mało jednak inaczej rzecz przedstawia się w przypadku roślin, których kwiaty otwierają się na celach zeszłorocznych. Te modele zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Powinien przecież pamiętać, że stoją rośliny, których przycinanie jest konieczne. Są tez takie, kiedy na przykład wiele roślin używanych do budowania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dobro, ale w istocie stoi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają oraz zapewne ono im znacznie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy kształtują się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania konieczny będzie sekator. Że wtedy żyć niski sekator ręczny, czy większy – oddany do szerszych narzędzi. Ważne gdyby był wrażliwy i ułatwiał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które niszczą i łamią gałęzie zamiast je krajać stanowi bardzo niekorzystne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew stanowiący w prostym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments