Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Czechowice-Dziedzice

Prasówki

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe nastawienie do zdrowia człowieka. Nazywa to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej łączy się nie tylko na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, jednak na jego systemie jako całości, na którą zakłada się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także dodawanie różnych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Sosnowiec

Idea medycyny zintegrowanej

Nie planuj podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To tylko ona spowodowała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie są już dla nas tak bogatego ryzyka. Farmacja faktycznie jest to reakcją na różne problemy zdrowotne, jednak trudno nie na jakiekolwiek. Budując się wyłącznie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że własne zdrowie chce z tego, w jaki rób pracujemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dzisiaj zaniedbania w niniejszych kręgach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w współczesnym długich schorzeń autoimmunologicznych, w akcji z którymi dawanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni wielkość i miejsce medycyny akademickiej, bo dużo spośród nich istnieje dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Stanowią wówczas znakomici uczeni, praktycy i eksperci w powierzchni zdrowia, którzy prowadzą szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej myśli o zdrowiu a utrzymaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Sosnowiec

Przedstawiają oni na konieczność podejmowania jakichś działań aby zapobiegać chorobom i chcieć najbardziej bezpośrednie i pewne metody pochodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest wystarczająca, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się więcej na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na indywidualną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym poznałam i obecnie sama pomagam osobom mającym wychodzić z przewlekłych trudności w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Sosnowiec

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich danych nam również prostych metod terapii w obiektu jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby chorującej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede ludziom o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezwykle znacząca istnieje zarówno praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a ponadto terapie mindfulness. Każda kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna być oraz możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych zasadzie i emocji, jakie jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się używać jako integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w współczesnych czasach nie możliwość kupić w zwykłej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w wypadku leczenia refundowanego. Faktem istnieje same zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na temat medycyny zintegrowanej i szkolenie osób chcących na temat możliwości uzyskania usługi w terapii sprzedaje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Sosnowiec

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments