Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym zamykać się przy wyborze zmywarki?

Prasówki

Czym zapisywać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede wszystkim z wycieczki na duże ilości traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W sztuce o siebie i o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i wykonywałeś latami miło jest przeznaczyć trochę uczucia i wybrać najbardziej podatni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwsze prawie to model zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Jeśli posiadamy zabudowane każde urządzenia domowe lub, gdyby stanowimy w trakcie projektowania kuchni i chcemy kuchnie na wymiar, to chyba wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Jest wówczas zwłaszcza istotne, jeśli jesteśmy posiadaczami aneksu, wychodzącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z dowolnym, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są powszechnie w kolorze białym lub srebrnym (INOX) oraz z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo wymagających, którzy cenią podejmować się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich argumentem jest jeszcze to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć a bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej liczba. Standardowo urządzenia rosną w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia poświęcone są osobom będącym samotnie lub rzadko gotującym i stołującym się w lokalu. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Idealnie dodają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie dostało się, że w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody korzystające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas mycia tych jedynych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy jeszcze z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować i tę rolę. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza wiedzę na fakt zużycia wody dla danego rodzaju. I właściwie w przypadku małych zmywarek stanowi wówczas pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż znajdujesz w układu do prania ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawie na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej wartość energetyczna. Jest wówczas parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także działa na ochronę środowiska. Klasy energetyczne udzielane są w miary od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to wartość najmniej wydajna i opłacalna dla użytkownika.

Podobna miara od A do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę tak jest podać uwagę na etap hałasu, jaki emituje urządzenie. Jest wówczas szczególnie ważne, gdy zmywarka siedzi w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na poziomie 40dB, ale jednostek nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na poziomie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej chcący klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, czy na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono właściwie w jednych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i że szufladę z matą antypoślizgową albo który wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy kupić w częstych sklepach sieciowych wydobywających się w trudnych miastach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo cięższą i praktyczniejszą formą, nawet z wycieczki na prawdziwszy wybór artykułu a wartości, a dodatkowo na kwestie transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o środowisko i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór przylega do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments