5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne wyroby online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Jeszcze na zbycie pojawiają się innowacyjne technologie, które gwarantują dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na krótkim załatwieniu prostych potrzeb. Nie przepadamy czekać w kolejkach. Zakupy przez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w możliwości miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko narzekamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wyłącznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka minut, co w magazynach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy zdobyć na stronę każdego sklepu i szukać asortyment w dowolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież oraz obuwie. Na innym miejscu spotykają się leki i pielęgnacji. Może więc żyć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest spokojny. Mowa tu o wartościach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele kobiet posiada i ze sklepów internetowych w projekcie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych te będzie ostatnie dodatkowe, a w takiej formy musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy przejść na pewną stronę, oraz każde potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Jak wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na podobną platformę. Kolejnym ruchem będzie pasowanie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w przeciwnych sklepach wraz z propozycją cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z dane.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, jaki w grup cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do podejmowania z kolekcji internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można uzyskać produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także wiele różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można przyjść w budowy niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że stoją strony, które umieszczają w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz sporo czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań planuje się na wzięcie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, przecież nie odchodzą od pozostałych skutecznością i siłą.

Na bok dodajmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują dokonanie zakupów i opłacenie ich tylko po pewnym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy skorzystać zarówno z sposobów proponowanych przez sklepy, jak również firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można również w obecny system pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek inny cel.

Artykuł został sporządzony przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments