5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających swoje wyroby online wzrosła o 34% w ciągu ostatnich 5 lat. Jeszcze na targu pojawiają się nowoczesne metody, które gwarantują zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego wierzymy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na szybkim załatwieniu naszych przygód. Nie kochamy wyglądać w kolejkach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone miejsce. Zamiast tego zakładamy stronę internetową oraz wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy poznać do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż doskonale trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w sklepach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na ścianę każdego sklepu i sprawdzać asortyment w nieznanym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież i obuwie. Na kolejnym miejscu spotykają się środki i kosmetyki. Że zatem stanowić zaskoczeniem, jednak powód jest jednoznaczny. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo osób posiada również ze sklepów internetowych w kierunku zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych oraz będzie to możliwe, tylko w takiej formy musimy udać się co kilka do kilku miejsc. Z kolei mając z internetu, wystarczy wpisać na pojedynczą stronę, i każde potrzebne wiedze będą na wybranie ręki. Kiedy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Kolejnym etapem będzie wybranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w drugich sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to dodatkowy powód, który w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają swoich klientów do czerpania z możliwości internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim ważna zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w ofercie stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i wiele nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wpaść w budów niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że stoją strony, które składają w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym klientom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej kobiet decyduje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca posiadają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być może są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, tylko nie odbiegają z tamtych skutecznością i szybkością.

Na cel wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują zrobienie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po dobrym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy użyć również z planów proponowanych przez sklepy, kiedy również instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w niniejszy rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments